فروش لوازم خانه و آشپزخانه

آشنایی با انواع مدل‌های اتو و مهمترین معیارهای خرید اتو

اتو پرسی

اتوهای پرسی از دسته اتوهای بخار هستند که گزینه‌ای جذاب برای خرید به نظر می‌رسند. این نوع اتوها بیشتر برای اتو کردن پارچه، ملحفه، شلوارهای لی و پارچه‌ای در سریع‌ترین زمان به کار می‌روند. البته کار کردن با این نوع اتوها نیازمند داشتن تجربه کافی است. از مزایای اتوهای پرسی می‌توان به سرعت بالای اتوکشی، دارا بودن صفحات با اندازه های متنوع و قدرت بالای صاف‌کنندگی اشاره کرد. اما ایراد اساسی این مدل، نیاز به فضای نسبتا زیاد آنهاست.

اتو بخار

اتوهای بخار بیشترین استفاده را در مصارف خانگی دارند. استفاده آسان و سریع، مهم‌ترین عامل پرطرفدارشدن این مدل‌ها می‌باشد. اتوهای بخار قابلیت تنظیم در دماهای مختلف برای انواع پارچه را دارند که مانع از سوختن لباس‌ها می‌شود. به علاوه بخار آبی که روی لباس اسپری می‌شود، باعث بهینه‌شدن فرایند و کاهش زمان اتوکشی شده و در نتیجه مصرف برق کاهش می یابد. از مزایای اتو های بخار، می توان به گرم شدن سریع و قیمت مناسب در مقایسه با مدل های پرسی اشاره کرد، اما در مقابل، توان کمتر این مدل ها منجر به افزایش زمان اتو کردن نسبت به مدل های پرسی می شود.

اتو مخزن دار

این نوع از اتو ها دارای مخزن آب مجزا هستند که امکان تولید بخار بسیار زیاد را فراهم می کند، بعلاوه در مقایسه با اتو های بخار، حجم مخزن بالاتری داشته و نیاز نیست در مدت های کوتاه مخزن را پر کرد بنابراین آب درون آن به سرعت تمام نمی شود.

بخار گر

بخار گر ها نسبت به اتوهای متداول دارای ساختاری متفاوت هستند. این مدل از اتو با دارا بودن تنها یک بخش بخار ساز، برای اتوکردن لباس‌های حساس و گران، پرده و حتی لباس‌هایی که به تن دارید مناسب هستند. مهم‌ترین مزیت بخارگرها در این است که امکان اتوی عمودی لباس‌ها را فراهم می‌کنند.

کفی اتو:

کفی اتوها از دیگر مواردی است که به هنگام خرید باید مدنظر قرار گیرند. کفی‌های سرامیکی بیشتر از کفی‌های استیل مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا احتمال چسبندگی پارچه‌ها مخصوصا پارچه‌های غیرنخی و نایلونی به کفی‌های استیل بسیار بالاست و به همین دلیل کفی‌های سرامیکی بهتر هستند. اما اگر پارچه‌ای به اتو چسبید، می‌توانید تا اتو داغ است آن را با یک اسفنج یا سیم آغشته به ترکیب آب و جوش شیرین و یا محلول سرکه و نمک، پاک کنید.

دکمه‌های تنظیم دما:
شاید به نظر خیلی پیش پا افتاده بیاید، ولی وجود دکمه‌های تنظیم حرارت اتو اهمیت بالایی دارند که بررسی وجود آن ها را ضروری می‌کند. این مورد، یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند عمر پارچه و لباس را تحت تاثیر قرار داده و دوام و کیفیت آن را برای طولانی مدت حفظ کند.

سایر موارد حائز اهمیت:
توان مصرفی، اندازه ی طول سیم، قابلیت خاموش شدن اتوماتیک در دماهای بالا (که برای کنترل مصرف انرژی بسیار مهم است) و دکمه‌های مجزا برای اسپری‌کردن آب و در مدل‌های پرسی اندازه‌ی طول صفحه و مجهز بودن به سیستم ضد رسوب از مواردی هستند که حتما باید هنگام خرید مورد توجه قرار دهید.

مهمنرین معیار خرید اتو کیفیت و گارانتی است که با خرید از شیک هومز خیالتان از این بابت راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *